Sprawdziany kompetencji

We wtorek,  1 kwietnia 2014 roku  o godzinie 9.00 uczniowie klasy szóstej stanęli przed swoim pierwszym  obowiązkowym egzaminem. Test szóstoklasisty trwał 60 minut i sprawdzał umiejętności w zakresie: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Prace uczniów oceni zespół egzaminatorów.  Wyniki  opisane w skali punktowej (od 0 do 40) poznamy już w czerwcu.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że również dla czwarto- i piątoklasistów wtorek był szczególnym dniem. Uczniowie klas IV i V zmierzyli się bowiem z próbnymi sprawdzianami przygotowanymi przez wydawnictwo Operon. Dla uczniów była to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

Opublikowano: 01 kwietnia 2014 16:00