Wycieczka klas 4-6 do Łańcuta i na basen w Jarosławiu

Szczególnym dniem dla uczniów klas IV- VI była sobota 22 czerwca 2013 roku. Wybrali się oni wtedy na wycieczkę do Łańcuta.Wszystkim bardzo podobały się wnętrza pałacu magnackiego Potockich i Lubomirskich. Szczególne wrażenie wywarły na nas piękne żyrandole, kryształowe lustra, ozdobne kominki i piece. Uczniowie zwiedzili także powozownię z wielką kolekcją pojazdów na różne okazje i różne pory roku.

Miłośnicy flory i fauny z przyjemnością odwiedzili oranżerię i storczykarnię. Zgromadzono tu piękne okazy egzotycznych roślin. W storczykarni podziwialiśmy storczyki naziemne, jak i te żyjące na skałach czy drzewach. Rosną one w warunkach zbliżonych do naturalnych, ponieważ powietrze w pomieszczeniu stale jest nawilżane delikatną mgiełką.

W związku z tym, że dzień był upalny, z miłą chęcią zanurzyliśmy się też w chłodnej wodzie na basenie w Jarosławiu.

Opublikowano: 22 czerwca 2013 12:46