Wycieczka do parku linowego w Krośnie

Wtorek 11 czerwca okazał się dniem pełnym wrażeń dla uczniów kl. IV-VI, którzy odwiedzili park linowy „Linoskoczek” w Krośnie. Jest to największy park na Podkarpaciu, położony w pięknej scenerii drzew i paproci.

Prócz trasy treningowej uczniowie mieli do pokonania trasę niebieską i trasę zieloną, a szczególnie odważni pokusili się o przejście najwyżej zawieszonej 319-metrowej trasy pomarańczowej z 119-metrowym zjazdem. Przeszkody, które dzielnie pokonywali, zawieszone były na drzewach na wysokości od 3 do 14 metrów. Na koniec zabawy sześcioro uczniów odważyło się na skok na linie.

Wizyta w parku dostarczyła sporej dawki adrenaliny zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy opiekowali się grupą.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Dubiecko, miejsce urodzin Księcia Poetów- Ignacego Krasickiego. Wszystkich zachwycił malowniczy i pięknie utrzymany park, otaczający zamek.

Opublikowano: 11 czerwca 2013 11:38