Andrzejki w kl. ,,0’’

,,Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały  dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

W kl ,,0’’ tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Tajemniczy andrzejkowy nastrój zapewniła magiczna dekoracja, ale również  przebrania uczestników. W tym dniu na dzieci czekały wróżby, zabawy oraz wiele słodkości. Dzieci poznały  najbardziej znaną andrzejkową wróżbę – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. magiczna butelka, numerologia  i inne.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

I tak dzień magii i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

Opublikowano: 21 listopada 2018 22:41