11 listopada 2018 r. - Sto lat Niepodległej Polski

W dniu 8 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Stec oraz pana Tomasza Zając zaprezentowali przedstawienie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dyrektor szkoły powitała gości, w tym Wójta Gminy Medyka pana Marka Iwasieczkę.

Podczas uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali wydarzenia z historii Polski, która przez 146 lat znajdowała się pod zaborami. Ostatni rozbiór w 1795 r. wymazał nasz kraj na 123 lata z map świata. Treści przekazane przez uczniów w postaci wierszy, czy pieśni patriotycznych miały wzbudzić u zebranych refleksję, czym dziś jest dla nas Niepodległość Polski.

Zebrani na uroczystościach goście, w tym pan Wójt przekazali nauczycielom i uczniom podziękowania.

Następnego dnia 9 listopada o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły odśpiewali Hymn państowy na bosiku szkolonym. Było to zwięczenie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polske niepodległości.

Opublikowano: 12 listopada 2018 22:44