Znów bijemy rekord!

16 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Siedliskach już po raz piąty uczniowie bili ogólnopolski rekord resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorką tych akcji jest nauczycielka Małgorzata Stec, która działa od wielu lat w pokojowym patrolu Jerzego Owsiaka. Uczniowie klas 1-3 bardzo chętnie uczestniczą w ogólnopolskim programie "Ratujemy i Uczymy Ratować" poznajac zasady udzielania pierwszej pomocy. W dniu dzisiejszym klasa pierwsza otrzymała podręczniki od fundacji WOSP, które pomogą przyswoić część teoretyczną programu. Część praktyczna odbywa się na fantomach ofiarowanych także przez Jerzego Owsiaka. W akcji uczestniczą uczniowie ze wszystkich klas, a pani Małgorzacie pomaga nauczycielka j.angielskiego, pani Agnieszka Bachusz.

O akcji można przeczytać również w papierowym i elektronicznym wydaniu Życia Podkarpackiego

Opublikowano: 28 października 2017 19:22