Sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Wybieram wodę”

W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Wybieram wodę”, który jest wspólną  inicjatywą  Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Ambasadorem medialnym akcji, została znana wszystkim wokalistka Justyna Steczkowska.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Justyna Gawlikowska. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. W ramach projektu przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami przygotowanymi przez organizatora programu. Każdą lekcję wieńczył toast wzniesiony szklanką wody, będący symbolem akcji oraz nowego trendu na picie wody.

Jednym z punktów realizacji programu był także konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy na papierze w formacie A4, dowolną techniką, która miała zawierać rozwinięcie hasła „Wybieram wodę...” Tematyka prac konkursowych obejmowała istotną rolę wody w życiu człowieka. Postaraliśmy się, aby na szkolny etap konkursu wpłynęło wiele prac, z których nasze jury musiało wybrać 5, które następnie zostały odesłane do Organizatora. Spośród kilkuset nadesłanych prac plastycznych, w gronie 10 laureatów znalazła się piękna praca uczennicy klasy IV – Kingi Szczołko. Za zajęcie czołowego miejsca w konkursie laureatka otrzymała super hulajnogę, a szkoła nagrodę w postaci zapasu wody butelkowanej.

Podczas uroczystego podsumowania całego projektu, Wójt Gminy Medyka Pan Marek Iwasieczko wręczył nagrodę laureatce konkursu Kindze Szczołko oraz dyplomy dla pozostałych uczestników. Na ręce Pana Dyrektora Pawła Bartnickiego został przekazany Certyfikat Programu „Wybieram wodę”. Szkolny koordynator akcji przypomniał wszystkim, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Spotkanie zakończyła wspólna degustacja wody mineralnej. Na zdrowie !!!

Opublikowano: 04 maja 2017 22:23