ANDRZEJKI W ODDZIALE ,,0’’

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W kl,,0’’ andrzejkowe wróżby odbyły się 29 listopada. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce. Dzieci poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć lania wosku. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Opublikowano: 29 listopada 2016 15:34