Wycieczka do Sanoka i Krosna

Dnia 6 czerwca 2016r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Sanoka i Krosna.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Sanocki skansen to największe muzeum na wolnym powietrzu w Polsce, w którym zgromadzono ponad 150 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z typowym układem zabudowy wsi, zagospodarowaniem zagród oraz obiektami sakralnymi i użyteczności publicznej. Spacerując po Parku Etnograficznym, z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy różnorodne obiekty. Najwięcej emocji wzbudziła szkoła wiejska z XIX wieku. Dzieci, siedząc w drewnianych ławkach i słuchając opowieści przewodnika, próbowały wyobrazić sobie naukę w dawnych czasach. Jednym z obiektów muzealnych, przed którym zatrzymaliśmy się dłużej, była karczma rogowska. Niezapomniane wrażenie wywarł na nas "Galicyjski rynek" - rekonstrukcja centrum małego galicyjskiego miasta, gdzie mogliśmy zwiedzić m. in. pocztę, remizę, aptekę, domy żydowskie, sklepy oraz liczne zakłady usługowe.

Po zwiedzeniu skansenu czekała na nas kolejna atrakcja – Park Linowy w Krośnie. Tam czekali na nas instruktorzy, którzy przeprowadzili niezbędne szkolenie. Po kilku minutach ubrani w specjalne uprzęże bylismy gotowi do wejścia na tory przeszkód. Przejście po cienkiej linie na wysokości kilkunastu metrów nie było już tak banalne. Nogi drżały, ręce piekły od kurczowego trzymania się lin, czasami odzywał się ukrywany lęk wysokości, ale nie było już powrotu. Wędrówka po ruchomych deskach, linach, pajęczynach, wdrapywanie się po ścianie, tyrolka były dla nas dużym wyzwaniem. Wszyscy daliśmy radę dopingując się wzajemnie.

Wycieczka była udana i sprawiła nam ogromną radość. Podczas drogi powrotnej na naszych twarzach nie było widać zmęczenia a uśmiechy. Wspaniałe wspomnienia towarzyszyły nam przez następne dni.

Opublikowano: 06 czerwca 2016 22:52

Filmy: