Andrzejki w klasie "O"

Rokrocznie w kl ,,0’’podtrzymuje się tradycje związane z Andrzejkami.Są one wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Tym razem obchodziliśmy je 24 listopada. Dzieci z wielką radością brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Swoją przyszłość odkrywały losując kolory, cyfry, przedmioty , które przepowiadały ,w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, czy pojadą w podróż dookoła świata. Nie zabrakło też wróżby z wosku. Większą część andrzejkowej zabawy wypełniły konkursy, tańce w kółeczku i w parach, pląsy i zabawy. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, że w naszej klasie zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Opublikowano: 24 listopada 2015 20:18