Akcja WOŚP "Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste!"

21 października br. dworzec kolejowy w Przemyślu zmienił się na kilka godzin w prawdziwą szkółkę pierwszej pomocy. To za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wspólnie ze szkołami objętymi programem edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz Przewozami Regionalnymi i Polskimi Kolejami Państwowymi zorganizowały tu swoją kolejną akcję "Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste”. W programie szkoleniowym udział wzięły dzieci z naszej szkoły. Uczniowie klas II i V pod opieką pani Małgorzaty Stec uczyli podróżnych udzielania pierwszej pomocy. Akcja skierowana była do wszystkich, którzy chcieli nauczyć się ratować ludzkie życie. Wystarczyło przybyć na dworzec kolejowy i poświęcić kilka chwil na naukę. Wszyscy pasażerowie bardzo chętnie uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach.

Opublikowano: 21 października 2015 17:57