Obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Polsko kochana, dziś święto Twoje

Dlatego właśnie z flagą stoję.

W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności.

W hołdzie poczucia ludzkiej godności.

Biało-czerwona flaga powiewa."

10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

Akademia została przygotowana przez uczniów klas III, V i VI, pod kierunkiem pani Justyny Gawlikowskiej i pani Agnieszki Bachusz.

Opublikowano: 10 listopada 2015 15:35