Multimedialna lekcja filmowa

03.11.2015 r. uczniowie  klas IV-VI brali udział w multimedialnej lekcji filmowej pt.: „Wzór na bohatera, kto jest dzisiaj bohaterem? Bohater od starożytności do współczesności”. Podczas zajęć przeanalizowaliśmy ideę bohaterstwa, prześledziliśmy jak zmieniała się wizja bohatera, jako wzorca do naśladowania, od starożytności do dziś. Mieliśmy możliwość przyjrzeć się typom bohatera promowanym przez współczesne media: kino, telewizję, Internet. Omawiane zagadnienia ilustrowane były projekcjami multimedialnymi.

Następnie obejrzeliśmy film przygodowy ,,Tajemnice Rajskiego Wzgórza” w reżyserii Gabora Csupo. Film opowiada o losach 13-nastoletniej sieroty Marii Merryweather, która przybywa do tajemniczej posiadłości w dolinie Moonacre, gdzie ma zamieszkać u boku dalekich krewnych. Wkrótce jednak okazuje się, że czekają ją nieprawdopodobne przygody. Maria odkrywa, że jest ostatnią Księżycową Księżniczką, a na jej rodzinie ciąży mroczna klątwa. Dziewczynka ma czas do najbliższej pełni księżyca, by odczynić czary i ocalić dolinę Moonacre, która wkrótce ma zniknąć pod powierzchnią morza…

Było to już kolejne spotkanie w kinie, w czasie którego uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat sztuki filmowej. Niezwykła lekcja  bardzo podobała się wszystkim uczestnikom, a zdobyte wiadomości na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opublikowano: 03 listopada 2015 18:19