Konkurs czytelniczy

W Bibliotece Publicznej w Jaksmanicach 15 maja 2015r. odbył się konkurs czytelniczy, skierowany do uczniów klas IV- VI naszej szkoły. Został przygotowany przez panie Grażynę Żytkę i Teresę Obrodzką. Jego celem było  mobilizowanie dzieci i młodzieży do czytania i zdobywania wiedzy oraz rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury.

Konkurs składał sie z trzech konkurencji:

1.Tę książkę warto przeczytać!

Zadaniem uczniów było  przygotawanie ciekawej prezentacji wybranej przez siebie książki spoza kanonu lektur i zachęcenie do jej przeczytania.

2. Czy znasz lektury?

Zadanie uczniów polegało na  wylosowaniu kartki z fragmentem lektury i odgadnięcie, o jaką książkę chodzi i kto jest jej autorem.

3. Czy znasz dzieje książki?

Był to konkurs wiedzowy, wzorowany na teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

W konkursie udział wzięło szesnaścioro uczniów. Każdy został nagrodzony upominkiem, który sam mógł sobie wybrać.

Opublikowano: 15 maja 2015 16:25