„Pacan – historia o miłości” w iTeatrze TVP

24 lutego 2015 r. uczniowie klas I-VI obejrzeli spektakl ,,Pacan – historia o miłości” z Wrocławskiego Teatru Lalek. Sztuka Marii Wojtyszko to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o zwierzętach, które straciły dom. „Mam na imię Pacan i miałem być jamnikiem" - mówi główny bohater, neurotyczny kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk.
Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia go odszukać, nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Spotyka tam grono doświadczonych przez los zwierząt o dość ekscentrycznych osobowościach. Jednym z nich jest Księżniczka – piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, „nie zadaje się z pospólstwem”.

Wszystkim uczestnikom spektakl bardzo się podobał. Historia Pacana poruszyła zgromadzonych i wywoła niezapomniane wrażenia. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejny spektakl.

Opublikowano: 24 lutego 2015 20:29