Spektakl ,,Władca wiedzy"

W dniu 22 maja uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Władca wiedzy”, wystawionym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Sztuka opowiadała o zagrożeniach wynikających z ucieczki w wirtualną rzeczywistość. Bohaterowie przenieśli się w świat gier komputerowych, gdzie mieli do wykonania pewne zadania, inspirowane lekturami szkolnymi. Za ich niewykonanie groziły całkiem realne konsekwencje.

Sztuka zachęcała młodzież do czytania, do uczciwości i mówienia prawdy oraz przestrzegała przed uciekaniem od problemów w świat wirtualny. Uzmysławiała, że jeśli przestaniemy czytać i marzyć, to wszystko, co zostało do tej pory wymyślone, przepadnie. Zatracimy się w pustce, w nicości.

Po spektaklu młodzież udała się do pizzerii i na lody, a potem do parku. Pogoda sprzyjała zabawom, więc wycieczka była udana.

Podczas wycieczki młodzieżą opiekowały się panie Maria Bunda i Grażyna Żytka.

Opublikowano: 22 maja 2014 20:29